| 21434325124523 a întrebat:

Salut
este ilegal daca imi fac un site cu videoclipuri cu desene animate de la cartoonnetwork?
mersi

Răspuns Câştigător
| HreniucAlex a răspuns:

Gratuit ar fi cam imposibil pentru ca ce-i de la cartoonnetwork au drepturi de autor pe desenele lor. Ai putea daca ai cumpara drepturi de autor de la ei happy Funda? big grin

5 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Nu, fiindca sunt drepturile lor de autor asupra continutului, iar tu doar le distribui fiind ceva gratis.

| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns (pentru Exaizo):

A zis ca isi face site nu ca le distribuie eu as crede ca este ilegal. exact cum iti incarci tu o un clip video de la un artist

| mariusmac85 a răspuns:

Nu ai voie decat cu acordul lor al celor de la Cartoon network altfel te trezesti daca te prinde ca te paste puscaria
Nu stiu daca ai observat dar cam de anul trecut au inceput pe youtube sa dispara din multe clipuri ca spre exemplu eu cautam sa vad episoade cu yugioh sau Dragon ball z sau alte desene
Au inceput sa isi revendice drepturile de autor si multi care nu se potolesc primesc amenzi ba chiar ii paste si inchisoarea
Deci pana sa publici ceva trebuie sa ai consimtamantul lor si nu cred ca ai banii sa poti cumpara copyrights
Sper ca am putut sa te ajut
Marius

| vladiku a răspuns:

Se poate face si totul legal daca doresti drepturiile de autor se pot cumpara si este foarte simplu