| Danut90 a întrebat:

Salut, exista cineva care cunoaste bine legea? As vrea sa inteleg si eu ceva. Am pe tiktok lasat contul bancar si cine doreste, poate dona in contul bancar diverse sume. Daca eu sa spunem intr-un an de zile maxim 2 strang 60 mii de euro din aceste donatii/ transferuri de la terte persoane in sume diferite (mai mari sau mai mici), eu neavand firma si fiind persoana fizica unde ma incadrez? E legala treaba asta? As dori un raspuns de la cineva care stie legea. Ce impozit as fi nevoit sa platesc?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca aici nu sunt mari cunoscatori in ale fiscalizarii, iar legea se schimba des in acest domeniu, cel mai sigur adresezi o intrebare la ghiseu celor de la ANAF, finante etc
Poti sa o faci si completand un formular online pe siteul anaf.ro