| Kissmeagain a întrebat:

Salut happy
In curand o sa imi fac un site cu bijuterii handmade si voiam sa stiu daca are cineva habar cum functioneaza plata prin Posta Romana pe sistem rambursabil.
Adica, trimiterea produsului prin posta si plata acestuia. Nu prea inteleg cum ar trebui sa functioneze. Poate sa imi explice si mie cineva, va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| rocket a răspuns:

In momentul in care tu ai o comanda, iei produsele, le pui la posta si le trimiti. Cand il trimiti le spui acolo ca e cu ramburs, adica persoana care trebuie sa le primeasca nu va primi coletul pana cand nu il plateste. La respectivul, cand ajunge coletul, primeste un bilet in posta ca sa se prezinte la oficiul postal sa il ridice. Acolo ii ia banii pe care tu i-ai cerut si apoi posta ti-i trimite tie.
E foarte usor. Ca sa fii mai sigura, intreaba si la posta.
Site-uri cu bijuterii: http://www.crystalglamour.ro
http://www.deaici.ro

| Kissmeagain explică (pentru rocket):

Multumesc :-) Nu aveam nevoie de site-uri cu bijuterii... spuneam ca o sa fac un site cu bijuterii create de mine.
Multumesc frumos pentru raspuns!

1 răspuns: