| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut, in mai imi expira cardul(îl am la CEC) si vreau sa stiu daca mi se schimba ceva din date la noul card emis de banca.(nr.cardului,IBAN,pin etc)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

IBAN ul nu se schimba ca ala e al contului nu al cardului. Se schimba nr cardului si pinul

| ziftode a răspuns:

Se schimba si data de expirare (evident), poate nu pare cinestiece dar la platile cu cardul on-line aia e required de fiecare data

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru ziftode):

Eu am nevoie pentru bursa de la scoala unde am toate actele de la cel vechi acolo, deci nu cred ca tebuie sa duc ceva de la cel nou

| AlexSalling a răspuns:

Cardul este un plasticul atasat contului. Cardul si pin-ul se schimba.