| UnBaiatOarecare a întrebat:

Salut la toata lumea:*
Care este diferenta intre Sistem de operare: Windows Phone si Sistem de operare : Android?
Multumesc Anticipat pentru raspuns:X
FUNDA^^

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Sunt doua sisteme de operare mobile.Ca o comparatie Windows si MacOs. Androidul este un sistem de operare raspandit pe mai multe telefoane si tablete decat windows phone si are mai multe aplicatii decat windows phone.

Nu poti instala aplicatii android pe windows phone si invers.

Sunt doua sisteme de operare diferite.

1 răspuns:
| Trynda a răspuns:

Windows phone e aproape ca windowsul de pe calculator. Diferentele sunt de performanta si cerinte si de aspect. Plus ca Android are aplicatiile lui, Windows are aplicatiile lui dedicate.