| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

M-am angajat la Glovo si as avea o intrebare. Daca am putine curse pe săptămână si nu scot nici macar ca sa imi acopăr taxele trebuie sa platesc cu banii mei taxele sau mi se vor opri mai multi atunci cand o sa fac mai multi bani?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai puține curse pe săptămână te dă afară, nu te mai ține.

| ywar a răspuns:

Banii ca banii, dar atentie pe sosea. In marea lor majoritate livratorii merg pe sosea de parca ar fi pe ulita. Ce pot sa fac eu daca imi pica (Doamne fer!) unul in fata masinii in 2-3 metri?
Protejeaza-ti viata! E nepretuita. Lasa-i banii.

| suntserios a răspuns (pentru ywar):

Ce rahat de raspuns e asta?
Daca omul vrea sa munceasca o face pe pielea lui, ce spanac de treaba ai tu cu el?

| ywar a răspuns (pentru suntserios):

Si eu i-am ingradit dreptul la munca?
I-am dat un sfat bun zic eu. Soferul meu a avut o problema cu un pustan care era sa-i ia fata, fara sa clipeasca. Nu lucra ce-i drept la Glovo ci la FoodPanda.
Sunt pustani in marea majoritate, disperati dupa bani si daca se intampla ceva ce faci?

| suntserios a răspuns (pentru ywar):

'Soferul meu' loool.

Omul a intrebat cu totul altceva. Tu a trebuie sa pari inteligent. Eu zic sa nu mai lasma deloc copii sa iasa din casa sa nu se intampla ceva.

| ywar a răspuns (pentru suntserios):

Ai vreo problema daca am sofer?
Si eu am spus ca sunt periculosi. Atat am spus, dar tu continui. Intri in bucla infinita?

| ZORRO1990 a răspuns:

Nu ai ore nu te programezi, deci nu platesti nimic. Daca te-ai programat si ai facut cateva ore atunci da va trebui sa vii cu bani de acasa.Stai online pe aplicatie si aproape in fiecare ora de genul 18:15 sau 18:20 va fi disponibila, intra in fiecare ora pana la si jumatate si vei gasi.