| AndreiStefan899 a întrebat:

Salut, ma intereseaza casele de pariuri in sistem de franciza, daca merita sa investesti si mai ales daca scoti profit. Dau funda

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da, scoti profit si cresti dependenta romanilor care au buzunarele rupte si sunt terminati psihic fata de jocuri de noroc etc. contribuind la o tara exemplara.

Daca vrei sa faci ceva util pentru umanitate iti deschizi cazinou intr-o cladire cu caracter de monument istoric (pe care o restaurezi) si lasi numai bogatasii sa intre, asa cum era pe vremuri.In ziua de azi toti calicii cu cativa lei au acces.Este o diferenta gigantica intre divertisment si boala psihica.Multi romani incalca limita dintre cele doua.

In alte tari nu intra oricine in aceste spatii, banii fiind donati pentru diferite cauze.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred că la franciză scoți bani prea devreme, având în vedere prețurile. De scos vei scoate profit de la orice chestie faci în franciză, însă trebuie să mai faci chestii pe lângă, adică să fii deja antreprenor.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu scoți nimic. E o mafie și nu ai loc dacă nu joci după regulile lor! Iar, dacă înțelegi cine face parte din această "mafie", bine, dacă nu, nici să o deschizi nu vei putea!

| VladAntonio a răspuns:

Trebuie sa intelegi bine termenul de franciza.
esti sef doar pe local atat.
Trebuie sa te supui la un regulament, altfel poti pierde acordul de franciza.
de obicei 25% din profit merge la franciza.

este o chestie care o fac firmele care sunt in faliment- > Se salveaza, dar raman cu putin.

Sper ca rãspunsul meu sa-ti fie de ajutor ( Vlad).