| sri2012 a întrebat:

In ce domeniu ar trebui sa investesti sa scoti un profit mai mare, in Romania?

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Si cit de mare ai vrea? Vezi De aceea tara easta este precum este pentru ca inca din 90''mai toti care au facut afaceri aici au vrut sa se imbogateasca peste noapte si unii chiar au reusit fara sa faca prea mari investitii vezi. Ce se intampla cu turismul Romanesc de exemplu!tonguelatesti pentru 4 stele si cind ajungi in camera Te mananca gandacii pina a doua zi! Asa ca eu iti spun sa ti iei gandul de la o asemnea dorinta afacerile frumoase in Romania au trecut de mult nu mai poti investi in ceva si sa ti imaginezi ca vei avea si un cine stie ce profit! Pentru a mai face afaceri in ziua de azi in Romania Iti Trebuiesc foarte multi bani si sa ai si un sprijin Corupt" ok? asa ca sfatul meu inca odata este sa te gandesti la altceva. Poate sa faci o investitie sa pleci din Tara pentru ceva vreme si sa gasesti ceva pe afara un loc de munca bine stabil! Sfatul meu!

| Pitzipoanca a răspuns:

Droguri. laughing
Acum, serios, de ce ai vrea sa investesti in Romania? Cu banii aia... mai bine pleci.

| marycroitor a răspuns:

In ceea ce stii bine sa faci, sau daca ai pe cineva sa te sustina, sa te invete in alt domeniu

| Adib123 a răspuns:

Mult sunt de parere ca domeniul agricol va creste mult. Deci in domeniul agricol ai putea incerca, fie sa cultivi ceva fie sa cresti ceva, acum terenurile agricole sunt la preturi de nimic. Cateva idei agricole gasesti pe blogul asta : http://3afaceri.blogspot.com/.