| AndreiMM0002 a întrebat:

Salut, merita sa ma apuc serios de Youtube și sa investesc în jur de 1000-1500 de euro în echipamente (camere de filmat, un pc decent pentru editare, etc) și sa angajez una sau doua asistente?

Cum ar trebui sa procedez ca sa am succes în acest domeniu și ce mai exact ar trebui sa fac? Eu m-am gandit de ex sa fac vloguri în fiecare zi.

Doresc raspunsuri serioase.

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vloguri in limba romana? Despre... ce?

| Sonia822 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te limitezi doar la a-ti lua 1-2 asistenta laughing

| Justme1997 a răspuns:

Nu merita, o sa ramai cu banii dati si fara profit

| Username272 a răspuns:

Am sa te ajut eu cu un sfat cat pot, da merita daca esti sigur pe tine ca in viitor nu o sa te lasi, si nu iti recomand sa faci vlog in fiecare zi ca la un moment dat o sa se plictisească lumea de tine si o sa se si enerveze, încearcă să postezi prima dată, o dată la 2 zile sau 3, până când vezi ca canalul tau începe să urce, după care la cererea abonaților poti sa postezi mai des, eu zic sa faci lucruri originale, sa nu te iei dupa nimeni, calitate videoclipului sa fie bună iar editarea contează mult, mult succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Absolut nu, e o pierdere de timp... si pana faci canalul mare o sa te plictisesti deja.

| Sn4k3 a răspuns:

Sa faci vloguri despre cum sa devii bogat si faimos, pentru ca vad ca ai idei bune.

| CreirrMare a răspuns:

Da,doar ca nu trebuie din prima sa iti iei direct nu stiu ce echipamemt de gaming sau vlogging si asistente, incepe de la ceva mic cum au inceput toti, si daca tot ai atatia bani, o sa iti creasca canalul destul de mult, adica poti sa donezi youtuberilor si sa iti faca promovare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sn4k3):

Mi se pare legit. Tu, un gigel fara nimic, faci vloguri despre cum sa devii bogat si faimos. Absolut normal. Asa e la noi, numa' speakeri motivationali care invata pe altii cum sa faca bani cand ei abia daca au bani sa isi plateasca ratele...

| Sn4k3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

*Sarcasm*. Intrebase anterior cum sa devina bogat si faimos.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sn4k3):

Ofc. De la intrebare pana acum a devenit deja faimos. Presupun ca si bogat. Corect! happy

| CosminCD a răspuns:

Depinde ce domenii abordezi. Cred ca pentru inceput nu merita investitiile facute.

| johnnny123 a răspuns:

Ideea asta vine în continuarea ideii de a deveni miliardar, deși ești leneș și n-ai voință?

Și despre ce anume ți-ai propus să faci vlogging? Dacă te-ai gândit să-ți iei două asistente bănuiesc că ai și o idee foarte clară despre formatul vlog-ului... Ești specialist în vreun domeniu? Ai o experiență vastă de care publicul ar fi foarte interesat?

Și cu cât vei plăti cele două asistente, având în vedere că până nu ajungi la 10.000 de vizualizări PE ZI nu faci nici măcar 500 de dolari pe lună?

| RAY a răspuns:

Mai bine vezi de o fata si faceti video chat, se castiga bine dar si aveti nevoie de echipamente perfomante, nu e o rusine, e o munca si asta

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa faci vloguri. Despre ce anume? Despre cat de plictisitoare ti-e viata? Avand in vedere ca ai pus o intrebare in care te descrii ca ultimul lenes, ma indoiesc sa ai povesti minunate de spus.

| AndreiMM0002 explică (pentru Sn4k3):

Depinde ce înțelege fiecare prin Sarcasm, eu înțeleg faptul ca chiar doresc sa realizez ceva și sa am și banii.