| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut, mi-am facut o configuratie de pc si am dat comanda de pe eMAG. Dupa ce a fost asamblat a mers excelent 3 zile, iar apoi cand il aprindeam se stingea la 5 secunde dupa apasarea butonului de pornire si pornea singur iarasi ca dupa alte 5 secunde sa se stinga si tot asa.Cel mai probabil s-a defectat o componenta,iar aceasta este placa de baza, procesorul sau memoria ram, una dintre ele, nu stiu care.Mai am drept de returnare cateva zile si ma gandeam sa returnez cele 3 componente pe care le suspectez ca fiind posibile defecte.Dar nu stiu daca imi mai pot lua banii inapoi. Daca le trimit in service imi va expira perioada de returnare.Ce sa fac? Mentionez configuratia:-placa de baza gigabyte GA-H81M-DS2,procesor i5-4440,sursa SuperFlower Atlas 530W, hdd Toshiba 500 gb, ram hyperx red series 4gb 1600 mhz, placa video sapphire radeon r7 260x.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-l cu totul, parerea mea, nu ce crezi tu ca ar putea fi, poate fi hdd na. de obicei sunt asa, procesor, ram, placa de baza, hdd/sursa, trimite-l cu totul ca de aia ai garantie si etc.