| Goldstar192923 a întrebat:

Salut,numele meu este Andrei și aș vrea sa îmi deschid o frizerie (salon) in orașul Cluj.Am un spațiu de 25de m2. Stiu ca trebuie sa am o camera pentru sterilizarea instrumentelor și un vestiar. Intrebarea este se poate îmbina cele doua spații într-unul sau dacă exista o posibilitate sa fac cumva sa le exclud, frizeriile mai vechi nu au spațiu separat pentru așa ceva.Sau oriunde se desfășoară activitatea de frizer este obligatoriu cele doua camere? Aveti vreo soluție, pentru a reuși sa am cât mai mult spațiu disponibil!
Am lăsat mesaj și la DSP Cluj azi, aș vrea o părere dacă s-ar putea.Eu m-am gândit dacă inițial aș face ceva, gen doar pe makeup iar după ce primesc avizele sa fac si frizerie.Ar fi ok așa?
Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Savina23 a răspuns:

Buna! cred ca se poate face asa, deoarece eu pe unde am fost la coafoar/frizerie, aveau o incinta mare unde aveau tot felul de comode cu oglinzi, si toate accesoriile necesare pentru practicarea meseriei.Eu zic ca mergewinkingSucces!