| Boblobobonti a întrebat:

Pe viitor planuiesc sa fac un tur al Romaniei cu bicicleta. Cum as putea proceda pentru a fi sponsorizat de anumite firme, diind persoana fizica se poate sa iau sponsorizari?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, poti lua sponsorizari ca persoana fizica, dar intereseaza-te exact cum se face. Trebuie sa declari cumva evenimentul, iar sponsorizarile trebuie justificate (adica sa demonstrezi ca le-ai folosit in scopul turului). Ai ceva 'hartogaraie' de invatat.