| SSaleu20 a întrebat:

Salut, pentru a deveni profesor de 5/8 sau de liceu trebuie sa urmezi facultatea de litere, intrebarea e urmatoarea, ce teste sun la final de an si din ce sunt? Si in ce consta examenul final de titularizare? Multumesc

Răspuns Câştigător
| CrissL0101 a răspuns:

Pentru generala (adică 5 - 10 mai exact, dar clasele de profesionala) e suficienta facultatea si modulul 1 psihopedagogic. Pentru liceu e nevoie de master si de modulul 2 psihopedagogic. Titularizare...3 parti. Una de liteartura, una de gramatica si una de metodica.

| SSaleu20 explică (pentru CrissL0101):

Multumesc!

| CrissL0101 a răspuns (pentru SSaleu20):

Cu plăcere! Poti sa cauti pe edu.ro modele de la examenul de titularizare si vezi acolo.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teste la facultate? Acolo se dau examene in toata regula si nu sunt doar la final de an ci in fiecare sesiune, adica la finalul semestrului.

Examenele se dau din materiile pe care le ai studiat in respectivul semestru