| teknoob a întrebat:

Salut, pot vinde ceva pe ebay chiar daca nu am autorizatie? Vreau sa zic ca as vrea sa vand pana la 3-4 produse pe parcursul a 5-6 luni. Am sansa sa vad sigur si sa nu primesc amenzi?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Hai ca esti culmea.Tu credea ca toti aia de pe ebay, okazii si alte site-uri de licitatii au autorizatie?
Bineinteles ca poti sa vinzi.Nu iti trebuie nici un fel de autorizatie.Trebuie doar sa respecti termenii si conditiile site-ului.

1 răspuns:
| eusebiumunteanu a răspuns:

Din ce stiu eu, site-ul ebay a interzis noua accesul pentru ca mai multi romanasi s-au gandit sa faca un ban din tepe ori din spartul conturilor de ebay de peste oceane in special, iar ca pedeapsa numai putem avea acces la un cont de vanzare, ci doar de cumparare si acolo ma indoiesc.