| Dragos23123 a întrebat:

Salut, recent am inceput sa lucrez pe freelancer am facut si eu niste banuti si sunt curios cum ii pot scoate, la modalitatiile de retragere am mai multe optiuni precum si "Retragere prin Card de Debit Freelancer". Aceasta optiune necesita crearea unui card de debit freelancer de la Pyoneer, merita sa imi fac un astfel de card? Taxele sunt mari la retragerea baniilor?

Mentionez ca il voi folosi doar sa imi scot banii de pe freelancer, nu vreau sa ma complic cu paypal.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o optiune buna MasterCardul de la Pyoneer, chiar daca trebuie sa platesti si un mic fee la transactii, fata de Paypal.
Ti se emite un card care-l poti folosii la orice cumparatura, comparat cu paypalul, care este doar o platforma vituala de incasat sau facut plati, fara card, din care tu poti transfera banii intrati ori iesiti din contul tau bancar, deschis la o banca romaneasca.

Dar citeste aici si te lamuresti:
http://payoneer-mastercard-info.blogspot.com.au/......eview.html

Iar aici scrie clar ce taxe se platesc anual, la tranzacii samd:
https://www.airbnb.com.au/......ve-payouts