| V2004D a întrebat:

Recent mi-am făcut un card galben visa de la banca Transilvania iar când vreau să îmi adaug cardul pe PayPal îmi spune: "The card was declined.Try a different payment method or contact the card issuer."
Oare cardul nu este activat fiindcă nu mi-am băgat bani in el și trebuie să îl activez sau trebuie să mă duc să vb cu aia de la banca (am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Da ctiveaza-l mai intai. Fa o retragere si apoi se va activa automat.
Dupa ce il bagi in Paypal si ti-l accepta, ti se va opri 1 sau 2 euro. Deci trebuie sa mai ai cel putin 10 lei in card.
Apoi mergi la banca si ceri extrasul de cont, cauti in extras tranzactia catre Paypal si gasesti codul din 4 cifre. Acel cod trebuie sa-l introduci in Paypal pentru a confirma ca e cardul tau. Suuces!

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Cand ai primit cardul ai primit si un cod de activare. Trebuia sa-l bagi intr-un bancomat si sa tastezi codul pentru activare iar apoi sa iti setezi un cod pin. Daca ai facut asta cardul tau e activat. Dar trebuie sa ai o suma cat de mica in cont ca sa ti-l accepte Paypal.

| anonimaalee29 a răspuns:

Mai intai intreaba i pe ei, sigur iti vor da un raspuns concret, asta ca sa nu bagi bani in cont degeaba, dar poti incerca punand macar 5 lei, sa ai o activitate pe card cum ar veni.