| Vali_3837 a întrebat:

Să presupunem că am 22 de ani, plec în America - New York, ajung acolo, mă cazez la o casă nu foarte scumpă şi stau acolo câteva săptămâni.
Întrebarea mea este : Cum pot face rost de 300.000 € (Liceu+Facultate Terminate)? [Banii îmi trebuiesc pentru o afacere personală]
Vreau răspunsuri serioase şi nu în bătaie de joc!
Cea mai bună idee (sau cele mai bune ideei) primeşte fundiţă!

4 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Daca obtii viza si drept de munca acolo, sigur se gasesc metode sa te descurci!
Ia-ma cu tine si o sa iti dau procent din ce castig! happy ca sa te poti descurca!
Succes!

| rZv995 a răspuns:

Poi nu stiu!
Dar incepi cu o slujba barman ceva de genul asta pana gasesti altceva mai bun si atunci strangi bani!
Eu asa as face!

| Katherineeeeee a răspuns:

Casting pentru un film...(daca iti place actoria)...eu chiar de asta vreau sa plec acolo.big grin

| madalynamadyy a răspuns:

Pai eu as zice sa stai o luna. In primul rand am auzit ca se iau bani multi la serviciul de bona. La bucatareasa la barman la menajera daca iti alegi una dintre aceste optiuni iti vei strange acei banuti pe care ii vrei sau chiar mai mult. Vara mea asa a facut si a strans 500.000 de EURO dar a stat 2 luni jumate cu slujba de bona. Funda?