| RazvanMC a întrebat:

Salut! Se poate deschide o companie de Hosting sau reselling de host de la varsta de 16 ani in Romania?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, ca sa deschizi orice tip de firma iti trebuie 18 ani, punct
in plus, nu stiu ce crezi tu, dar hosting si reselling de hosting te v-a costa pe tine investitia initiala, foarte mult
iti trebuiesc servere, doua surse de curent independente, UPS-uri, internet business de mare viteza, locatie cu generatoare de curent externe, filtre de praf si aparate de aer conditionat, administratori de system, etc.
si nu in ultimul rand, reclama la greu, pentru ca e supra saturata piata de hosting, sunt care iau pentru un homepage 1$ pe luna, sau mai rau wix, care pentru ca iti pune bannere, iti da nu numai hosting pe gratis, dar si faptul ca poti sa iti faci o pagina de web singur, usor si simplu, chiar daca nu ai facut web design in viata ta
deci, succes, o sa ai nevoie, MARE!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 18 ani.