| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, stiam de mult de acest site dar astazi mi-am facut cont si am inceput sa fac acele "task-uri", este vorba de Viespar.ro
Cine este IN DOMENIU as dori sa stiu cum pot primi mai multe task-uri de facut? Mi se vor da mai multe odata ce avansez in vechime?
Funda!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Viespar e o mizerie unde pierzi timp, nu unde faci bani. Taskurile sint de rahat si platite de vreo 5-10 ori mai putin ca pe microworkers, unde la fel e fix pierdere de timp.

| blaablaablaaa explică (pentru KodrutZ):

Pai de ce spui ca este pierdere de timp?

| KodrutZ a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Fiindca asta este. Sa imi spui si mie cind faci 10 dolari intr-o ora.

| blaablaablaaa explică (pentru KodrutZ):

Deci pe scurt nu poti face bani pe net din aceste site-uri?

| KodrutZ a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Nu scoti nici banii de curent pe mizerii gen Viespar. De pe Microworkers am retras vreo 12-15 dolari dar am pierdut cel putin vreo 10 ore pentru asta, cred. Plus ca majoritatea taskurilor nu iti ofera absolut nimic interesant de facut si nici nu inveti nimic. Prostii. Vrei sa faci bani, muncesti. Scrii articole pentru site-uri serioase (nu rahaturi de rescrieri pentru 50 de centi/suta de cuvinte), faci logo-uri, design, research, alte treburi care se pot numi munca.