| ibaal a întrebat:

Stie cineva(sigur), daca la posta exista o optiune ca atunci cand pui ramburs...sa iti intre banii in cont dupa ridicarea coletului(ca sa nu mai astept acasa banii cash)?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din cate mai tin eu minte, Posta Romana e inca in secolul XIX, asa ca...nu. Pe vremea aia nu existau carduri.
Nici macar nu cred ca iti vin banii acasa; acasa iti vine un aviz cu care te duci TU la Posta si scoti banii.

| ibaal explică (pentru ardnaxur1961):

Pff...trageam si eu nadejde laughing
poate, poate...fir-ar ei sad
Ma gandeam ca s-or fi modernizat straight face

| antimulte a răspuns:

Nu, in decembrie am folosit si eu asta sa trimit ceva cu ramburs si nu am vazut sau auzit de optiunea asta.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Posta nu are asa ceva.
Sa iti depuna bani direct in cont si trimiti fara ramburs.