| roberthuzmezan a întrebat:

Dacă trimit un colet prin poștă exista vreo opțiune sa primesc banii în sistem ramburs, ca în cazul curierilor de exemplu?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai asta e cel mai folosiit serviciu al postei, coletele cu ramburs. Dar ai grija ca sunt foarte multe persoane neserioase, daca tu trimiti un colet cu ramburs si el nu merge la posta sa il ridice tu vei pierde aiurea vreo 30 lei si coletul se intoarce la tine. Sa nu ai incredere.

| denisTiky a răspuns:

Da, merge sa primesti banii pe acest model cu plata ramburs. Tocmai m-am interesat pe net si lumea spunea ca ti i-ar aduce postasul, altii spuneau ca trebuie sa mergi tu sa ii ridici, deci inseamna ca merge sa faci plata ramburs.
Bafta!