| Radu994 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare despre Paypal, daca imi fac cont de paypal si nu am card la banca.Mai pot fac tranzactii sau sa cumpar de pe internet sau sa pun bani pe cont.

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Da, poti, numai ca nu prea ai cum sa adaugi fonduri, trebuie sa-ti transfere cineva de pe alt cont.

| RAY a răspuns:

Nu,ca plata e prin cardul visa de fapt, paypal e un intermediar atat, nu poti sa scoti banii fara un cont bancar

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti folosii deloc un cont de Paypal, pana nu introduci contul bancar, sau credit cardul, ca ei sa te verifice si sa-ti dea voie sa folosesti Paypalul.
La verificare iti vor retrage $2 din cont si ti-i vor pune la loc in cateva zile, dupa ce iti vor trimite ei un cod in extrasul de cont al bancii tale, cod care se reintroduce in Paypal, ca ei sa stie ca acel cont este al tau si nu este ilegal.
Abia dupa ce toate verificarile facute de ei s-au incheiat cu succes, te vor anunta ca poti sa folosesti contul Paypal.

Din pacate, trebuie sa intelegeti ca Paypalul este un fel de banca internationala, care nu se joaca cu ce vrei tu sa faci in cont.
Verificarea este obligatorie, iar daca nu ai 18 ani impliniti si un cont bancar valid pe numele tau, nu poti sa-ti faci cont sau tranzactii prin Paypal.

| MajinVegeta a răspuns:

Cred ca poti atata timp cat iti transfera cineva bani, tu n-ai cum sa pui bani daca n-ai cont bancar. Asta di nce stiu eu, scrie mai multe pe site( e in romana).