| Alinaaacv a întrebat:

Salut! Termin la anul a 12 a si nu stiu încotro sa ma îndrept sunt pe profil economic si vreau sa ma mut la filo.
Dar nu stiu la ce facultate sa merg, imi placea in domeniul afacerilor(ASE) dar plec de la economic fiindca dau la bac mate si la ASE iti trebuie mate.
Stiu ca trebuie sa fac ce imi place si sa nu aleg doar pentru bani dar daca nu alegi si pentru bani facultatea nu vei fi motivat sa muncești. Mi-ar fi placut sa devin bussines MAN dar problema e cu matematica...si excludem medicina si politehnica... daca puteti sa-mi spuneti încotro sa ma îndrept.

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Nu prea masi sunt zilele "aleeeaaa". ceva trebuie sa "omori" din tine..la pachet "ce imi place egal fac bani" e destul de rar. oricum ar fi ceva vei alege, spera sa fie cat de cat pe acolo cu ce iti doresti vs nevoia de supravietuire/traiul decent+

| gratargratar a răspuns:

Te poti duce linistit la ASE. Nu e multa matematica. Cred ca doar prin anul I dai de matematica mai serioasa - in rest operatii de scoala generala. Mai e si statistica, ce iarasi nu e de speriat.

| radualmasan a răspuns:

Businessman cu diploma in Romania nu te baga nimeni in seama, cat timp se poarta Becali, Borcea si alti inculti ce fac moda afacerilor a la Rroumain. Vezi banking, finante sau management hotelier (cea mai relaxanta si placuta cariera)

Răspuns utilizator avertizat