| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani, și ca orice copil vreau să produc bani pentru un moft., și mă gândeam la pariurile sportive, dar nu știu exact cum se procedează cu aceste pariuri, ce trebuie să fac să plasez un pariu? Ce trebuie să știu despre ele? La ce trebuie să fiu atent?

Răspuns Câştigător
| DePeTarnave a răspuns:

Esti minor nu ai voie sa joci. daca castigi nu iti da banii pentru ca ai nevoie de buletin

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa stii nimic despre jocurile de noroc la 15 ani.
Singurul lucru care trebuie sa te intereseze la varsta asta, este scoala si invatatul.

| Bondarel99 a răspuns:

Vorbesti de parca de fiecare data cand ai juca la pariuri ai si castiga. Nu, nu castigi nimic, mai ales daca esti incepator.

| Plato a răspuns:

Trebuie sa stii despre ele ca sunt ilegale pentru minori.winking

| chuckmanson a răspuns:

„La ce trebuie să fiu atent?„
Să mai aștepți vreo 3 ani!

| Ionut231312 a răspuns:

Nu cred ca cea mai mare problema este cea ca esti minor, acum pe bune, cine naiba nu gaseste un prieten major care sa-i scoata banii...
Problema principala este ca nu castigi niciodata mai mult decat bagi, sa spunem ca bagi de 10 ori, si iti iese o singura data biletul...profitul facut este unul mic sau chiar inexistent, si pot sa-ti spun ca la fel ma gandeam si eu "sa vezi ce de bani fac daca ma apuc de pariuri" iar acum regret ca m-am apucat(si eu tot minor, 17 ani). Aveam zile in care bagam si cate 20-30 de lei, stiu ca nu suna mult, dar sa bagi atat cam de vreo 4-5 ori pe saptamana si sa vezi ca pierzi mereu este cam naspa... mai ales ca acum, fata de cum era inainte(multe persoane care baga la pariuri mi-au explicat asta) exista foarte multe blaturi, astfel facand ca(,) cotele sa fie irelevante.

Oricum, nu recomand sa te apuci de pariuri de acum, ci atunci cand vei avea banii tai, astfel incat sa nu depinzi de "un bilet"

Bafta! happy