| BlackRose03 a întrebat:

Am card de debit la ING. Am plasat o comanda de pe amazon si am primit azi un mesaj in care mi se spune ca metoda de plata a fost refuzata. Am destui bani pe card si mai dureaza mult pana expira. Care ar putea fi problema? Am sunat la ING dar nici ei nu stiu sau n-am inteles eu.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Amazon nu permite Paypal, insa poti totusi folosi Paypal, cu anumite trickuri si scarpinat pe dupa ureche: aplici pentru un Cash Card, legat la balanta Paypal, asta inseamna ca trebuie sa transferi intai bani din cont in balanta Paypal.
Sau cumperi un card cadou Amazon, folosind paypal (metoda folosita de mine).
Pentru simplitate, poti cumpara cardul din comert, din diferite magazine, benzinarii.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Începând cu 1 ianuarie nu se mai admit plăți online dacă nu sunt autorizate prin doi pași.
Probabil Amazon nu și-a actualizat metoda de plată. Încearcă să achiți cu PayPal, poate ei sunt mai pe fază.

| NLS a răspuns (pentru mihai69):

Amazon nu permite Paypal, insa poti totusi folosi Paypal, cu anumite trickuri si scarpinat pe dupa ureche: aplici pentru un Cash Card, legat la balanta Paypal, asta inseamna ca trebuie sa transferi intai bani din cont in balanta Paypal.
Sau cumperi un card cadou Amazon, folosind paypal (metoda folosita de mine).
Pentru simplitate, poti cumpara cardul din comert, din diferite magazine, benzinarii.