| BENELUX1123 a întrebat:

SALUT TPU, am o intrebare, daca fac un curs de electrician cat pot castiga in Romania, dar in strainatate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de angajator!
Oricum, cu un curs facut nu inseamna ca esti si calificat sau ai experinta, de aceea vei fii angajat probabil pentru inceput pe salariul minim pe economie.
In ce priveste lucratul afara ca elictrician, trebuie sa treci prin niste cursuri si acreditari ale tarii respective, ca sa ai ai certificat local si drept de munca acolo.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă faci cursul poți câștiga doar experință. Dacă te angajezi undeva aia e altă problema.
Deci unde te angajezi?