| KrokoKing a întrebat:

Salut TPU,

Am o intrebare legata de comercializarea de tutun, in deosebi a celui de narghilea. Pot sa fac asta daca infiintez un PFA sau trebuie sa fac un SRL? Si oricare dintre cazuri ar fi, as vrea sa stiu niste pasi ce trebuie urmati daca aveti idee, sau ce presupune comercializare de tutun: accize taxe si alte nebunii...
Mersi mult.

1 răspuns:
| mezeicristina33 a răspuns:

Pai in tara noastra nu e legal.dar oricum nu respecta nimeni legea...pai trebuie sa o faci calumea iarba..cannabis..marijuana ma rog..nu toate amestecaturile.o poti vinde pe piata neagra..pe ascuns printre blocuri cu baietii ori dincolo unde 100%iti va iesi profit.trebuie sa cumperi foite, masina de facut tutun, poti lua si un aparat care sa faca tigari cu tutun de iarba