| Mafiotu007 a întrebat:

Salut tpu.Am o intrebare si as vrea sa ma ajutati daca puteti.Nu stiu ce sa aleg sa fac pe viitor dintre politist(anaf preferabil),in domeniu bancar sau it. Vreau sa imi dati informatii daca puteti, si castigul lunar.Multumesc anticipat scuze daca am gresit ma grabesc.

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ce vrei tu sa faci conteaza prea putin, important este ce stii sa faci, la ce esti bun?

| Mafiotu007 explică (pentru Dismally):

Stiu sa fac cam toate, deci asta nu e o problema, la invatat.

| Dismally a răspuns (pentru Mafiotu007):

Serios? Si cam ce stii tu despre finante sau it?

| Mafiotu007 explică (pentru Dismally):

Am crezut ca ma intrebi de materii, inca sunt in clasa a 8 a si nu stiu ce sa fac si de asta intreb aici.M-am referit ca ma pot descurca, nu conteaza daca e mai greu sau mai usor.

| junkistul a răspuns:

Sal eu as spune sa te bagi pe domeniul it e cel mai convenabil si ca salar si ca munca, de exemplu doar stai si te ocupe de soft si la banca iar e bine dar e prea multa bataie de cap te certi cu toti prosti si la politie nu ti-ar recomanda ii dai la unu o amenda dar nu stii de ce nebun mai dai te vede o data in civil si se razbuna pe tine, si inca ceva la It ai mereu sansa de a avansa si de ati mari si salaru cu ocazia asta! Sper ca te-am ajutat

| Mafiotu007 explică (pentru junkistul):

Dar la it dupa ce termin liceu facultate am un loc de munca asigurat?