| Da660 a întrebat:

Am o întrebare și va rog sa o tratati ca atare...
Eu am făcut un credit la IFN (icredit)
Și nu mai fac fata, nu mă pot achita, ce se poate întâmpla dacă nu plătesc?
Am auzit de executare silită și sincer sa fiu îmi este puțin frica.
Chiar nu mai știu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| L1m80 a răspuns:

Offf, de ce va incurcati voi cu IFN-urile?
Da, ei te pot executa silit si... urat.
Dar am vazut la stiri propunerea de amanare a ratelor la Banci iar primul ministru dorea ca si IFN-urile sa aplice aceleasi masuri. Ia legatura cu ei si vezi daca se poate. Dupa ce trece criza poate reusesti sa iei un credit de la o Banca. Achiti IFN-ului si scapi. Cu Banca e mai usor in caz de restante.

5 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Mergi la bancă și vorbești cu ei să îți facă rata mai mică.

| L1m80 a răspuns (pentru ancaval):

La care "Banca"? Nu ai citit ca este IFN?

| ancaval a răspuns (pentru L1m80):

De ce ai simțit nevoia să intervi?
Poți ajuta cu un răspuns? Fă-o și ignoră-mă pe mine! E simplu.

| L1m80 a răspuns (pentru ancaval):

Pentru ca ai raspuns prost si dezinformezi omul. Am ajutat cu un raspuns, nu ca tine. Te-am ajutat sa nu mai dai informatii proaste. Nu pot ignora prostia.

| ancaval a răspuns (pentru L1m80):

Păi de aia ai făcut cont aici. Să ajuți, dacă poți, dacă ști. Fă-ți treaba și taci.