| lapamant a întrebat:

Doresc daca se poate sa aflu informatii despre un transfer bancar de la banca transilvania spre raiffeisen...
Online sau personal, nu prea conteaza, eu am cont la banca transilvania si vreau sa trimit bani cuiva care are card la raiffeisen si nu este in oras cu mine... ideea e ca nu prea am gasit modalitatile prin care pot face acest lucru sau chestii de genul comisionului, timpul de primire a banilor...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Raiffeisen si depui banii pe cardul respectivului, ai nevoie sa stii datele personale ale respectivului si numarul de pe fata cardului(cele 16 cifre grupate cate 4). Comisionul este mic, nu stiu cat este la Raiffeisen dar la BCR este de 1 leu, pentru alimentarea unui card al altei persoane, emis de BCR. Ca sa faci transfer bancar ar trebui sa stii codul IBAN al contului de card si comisionul este mai mare. Succes si numai bine!

| andreea3216 a răspuns:

Cum spunea si Ioandelasal poti sa te duci la Raiffeisen Bank si depui bani in contul respectivei persoane sau faci virament direct din contul tau prin online banking sau completand un ordin de plata la o sucursala Piraeus.

| Crizty a răspuns:

Da bine