| allthree a întrebat:

Am si eu nevoie de niste informatii privind o firma din Arad, care sustine ca recruteaza pentru Germania in diferite activitatii(Locuri de munca). Firma se numeste: "International recrut company", cel putin din cate mi s-a spus. Asi dori cineva daca a auzit sau a patit ceva cu acesta firma. Daca este o firma serioasa sau este una fantoma, pentru ca sunt foarte multe firme de acest gen in Romania, unde au fost pacaliti foarte multi oameni.Multumesc mult pentru ajutor! Dau funda daca primesc un raspuns concret si corect.

Răspuns Câştigător
| stefano200 a răspuns:

Daca nu-ti cer bani inainte e ok insa cum bine ai spus majoritatea firmelor vor sa exploateze naivii

| allthree explică (pentru stefano200):

Se poate sa nu-ti ceara bani inainte, am mai citit pe un blog cum ca, aceste firme i-au persoane, ajung bine merci in Germania, Italia, spania...etc, si sunt maltratatii, batuti, muncesc mult si chiar se culca flamanzi, nu sunt platiti, sunt chiar si agresati sexual, si unde se povestea ca, chiar si politia erau pe mana cu acestia.Nu stiu ce sa mai cred pana la urma, in Romania statul nu sustine cetateanul cand e vorba de asa ceva, toti uita de acele persoane care pleaca in afara, unde pot sa ajunga slugi in adevaratul sens al cuvantului.

Eu totusi asi dori sa aflu cateva informatii despre acesta firma. Daca cineva a mai apelat la acesta si a fost tzepuit, sau este o firma totusi serioasa, printre atatea lichele.

5 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Chiar de nu iti cer banii inainte, te pot duce la munca iti ia actele si apoi muncesti ca sclavul.Du-te vineri seara la meci (la UTA) si vorbeste cu baietii din galerie sunt cativa care au fost plecati afara, dar nu mai stiu cu ce firma.

| allthree explică (pentru petre059):

Da asa este poti fii maltratat ca si un animal.
In acesta lume nimeni nu mai are onoare, totii ar calca peste cadrave sa-si atinga telul, am ajuns sa ma feresc de specia numaita om pe acesta planeta mai rau de cat de fiarele din jungla, si acelea te mai ocolesc, nu ca omul, te face din cuvinte si pe urma nimeni nu isi primeste pedeaspsa bine meritata! Rusine sa le fie celor care fac asta si statului care a facut acesta tara una de tot rasul de unde am ajuns la coada clasamentului.Ca tot zici de fotbal!happy sunt destul de departe de Arad eu, nu am cum sa ma duc la meci!

| Batman79 a răspuns:

Cred ca este o firma fantoma! Te duc in Germania si cand ajungi acolo nu iti ofera aproape nimic din ce scria pe contract.

| allthree explică (pentru Batman79):

Apoape nimic ar fi bine laughing cred ca rau ar fi sa fii tratat ca si o sluga, badjocorit in ultimul hal si daca nu faci ce-ti cer ei, batut.Mai bine o faci cu propriileti puteri, decat sa fi calcat in picioare de acestia.