| TnTheMentalist a întrebat:

am un card de credit de la cetelem ( Mastercard), si as vrea sa cumpar de pe net un produs, prin intermediul celor de la PayPal, numai ca, atunci cand incerc sa imi adaug cardul la contul de paypal nu merge, mi-l respinge, spune ca nu a putut fi gasit/identificat cardul. Am exact aceeasi situatie cand incerc sa il cumpar direct, de pe siteul produsului, prin ClickBank, dar tot imi spune ca nu fost gasit cardul. Nu gasesc nici o explicatie pentru asta, cardul e activat si am putut sa extrag bani de la bancomat cu el.
De asemenea imi cere si adresa ( linia 1 si 2). Trebuie sa corespunda unui anumit model aceasta adresa? Poate asta e cazul pentru care mi-l respinge, dar totusi nu cred. In rest sunt destul de sigur ca am introdus toate informatiile corecte.
Va rog raspundeti-mi si mie la aceasta dilema, daca e cineva care s-a mai confruntat cu astfel de probleme sau care are experienta in acest domeniu si m-ar putea ajuta sa rezolv problema. mai ales pentru ca e la oferta produsul si are o limita de timp. Va rog mult, multimesc anticipat.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bluebogdan a răspuns:

Salut,

Pentru a putea face plati online cu cardul Cetelem trebuie sa-l activezi in serviciul 3D Secure. Gasesti mai multe detalii la ei pe site, sectiunea card.

Baftawinking