| anonim_4396 a întrebat:

Am un card la Banca Transilvania si nu mai stiu care este codul PIN Am totusi o combinatie care poate fi corecta dar nu stiu sigur. Intrebarea mea este daca dupa ce bag O DATA codul PIN si este gresit, pot sa anuez si sa scot cardul sau voi fi pus sa incerc din nou. O alta intrebare este daca bag codul PIN gresit de 3 ori, imi va fi retinut cardul in ATM sau mi-l va da inapoi dar blocat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TotulSAUnik a răspuns:

Incearca combinatia de 2 ori la un ATM sau POS, daca nu merge nu incearca a 3 oara pentru ca in ATM ti-l opreste iar la POS ti-l blocheaza direct.Acum daca nici a 2 oara nu merge te duci la banca si le spui asta iar ei i-ti vot schimba pinul.Eu am patit asta pentru ca am avut un moment de neatentie si am introdus gresit codul, cei de la banca Transilvania au fost foarte draguti si am asteptat doar 1 zi dupa card, dupa care am avut doar o incercare parca, dar l-am stiut si le-am multumit si asta a fost.Mult noroc si noteaza PIN-ul pe telefon(BT...)

| TotulSAUnik a răspuns (pentru TotulSAUnik):

Important:ATM sa fie de la Banca Transilvania!

| SuntAnonim7 a răspuns (pentru TotulSAUnik):

Daca ma duc la un ATM si bag codul pin gresit de 2 ori, pot sa retrag cardul din bancomat sau sunt obligat sa-l introduc si a treia oara?

| TotulSAUnik a răspuns (pentru SuntAnonim7):

Dar ti-am raspuns omule mai sus-nu ai citit bine! Da, apesi Cancel cu x rosu

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la Banca Transilvania si scoate bani de la ghiseu, in felul asta, daca nu mai stii pinul, ei te vor ajuta sa-l schimbi.
Nu risca sa-ti blochezi cardul intr-un bancomat, ca greu ti-l deblocheaza banca.

| Lucian2473 a răspuns:

Decat sa patesti altceva mai bine mergi la banca si soliciti alt cod pin. Vei completa o cerere iar dupa cateva zile vei fi anuntat/a telefonic sa te prezinti sa ridici un plic. In plic gasesti noul cod pin.