| Sophie88 a întrebat:

am un salariu de 899 lei net, lucrez ca secretara-facturista la o firma medie (aprox. 100 angajati). Ar fi cazul sa cer o marire? Mi se pare prea putin, dar nu stiu cam ce salarii au angajatii pe posturi similare la alte firme.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

In functie de vechimea pe care o ai in firma, poti cere o marire de salariu. daca ai macar doi ani de vechime ar fi cazul. mai depinde si ce politica de salarizare are firma. in functie de performanta ti se poate mari salariul.
mai depinde si de manager. daca nu e jnapan o sa ia in considerare o marire.
indiferent de situatie, eu recomand sa ii sugerezi o marire de salariu.
poti spune si tu ca nu te descurci, cu 900 lei, si ca ai vrea totusi sa continui sa lucrezi in aceeasi firma.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat lucrezi la privat salariile la restul firmelor sunt irelevante, depinde doar de tine cum negociezi cu angajatorul