| CARMENCITA a întrebat:

Exista vreo firma in Bucuresti care respecta legile si angajatii? Puteti sa-mi trimiteti mesaj cum se numeste firma. Vreau sa ma angajez si dau peste firme care ma mint ca sa nu mai vorbesc ca nu respecta legile si au pretentii pe bani foarte putini pentru ca eu sunt o fraiera si ma preocupa firma si stau peste program neplatita.Eu sunt vinovata, nu? Poate altii ar aprecia, dar nu pot ajunge la ei ca nu trec de secretara sau de vanzatoarea care ma minte. Vreau sa stiu ca exista in Bucuresti firme serioase care respecta legea chiar daca e greu.Sa stiu si eu pe ce lume sunt.Eu sa am o firma as respecta legea si angajatii si daca nu dau faliment si o desfintiez dar nu-mi bat joc de oameni si fac parada ca sunt crestina credincioasa cum fac unii care obtin bani datorita altora capabili pentru ca cei care au firma nu se pricep dupa ani de zile, habar nu au si nu le pasa de firma, angajati si sunt cica credinciosi.As putea sa-i reclam, dar eu nu sunt ca ei si stiu ca fiecare va primi ce merita.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce ce vrei tu,rar mai gasesti si mai ales la noi in tara! Asta e situatia in toata tara,sunt oameni care vor sa munceasca si n-au unde, evident ca patroni profita de acesta situtie si exploateaza la maxim un angajat/a! Sunt unii angajati care nici macar nu primesc salarile la timp,sa nu mai zic ca unele salari sunt de nimic, e ceva de genu"iei cu o mana si dai cu doua"Cea ce vrei tu rar gasesti, daca ai un salariu de 200-300 e ar trebui sa fi multumita! Mult succes si spor la treabahappy