| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am vazut acum ca bursa sociala e de 300 lei, si eu am facut dosar deja pentru bursa sociala, si pentru rechizite! Intrebarea ar fi, in noiembrie pe 15, primim 900 de lei? Pentru ca EDUPEDU a anuntat ca pe 15 noiembrie se da si bursa pentru septembrie si octombrie! Si asta ar fi 300 lei pe septembrie, 300 lei pe octombrie si 300 de lei pe noiembrie! Asa este? Sau o sa se ofere doar 600 de lei, adica doar pe septembrie si octombrie? Bursele școlare pentru septembrie și octombrie vor fi plătite abia peste 64 de zile, pe 15 noiembrie, anunță Ministerul Educației. - Deci, ne da pe 2 luni, sau pe 3?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Septembrie nu e lună intreagă așa că nici bursa nu va fi intreagă. Bazează-te pe ea din octombrie!

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Doua luni, că bursa vine exact ca alocația, cu o lună in urmă.