| blajxy a întrebat:

Salut,intrebarea mea este : bursa de merit pentru studentii cu taxa este egala cu cea pentru bugetati?
(am inteles ca bursele pentru cei cu taxa sunt platite din fondurile proprii ale facultatii si de aia intreb)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia in acest sens nu face deosebire intre studentii pe loc bugetat si cei pe loc cu taxa, asa ca bursele de merit ar trebui sa fie egale. In orice caz fiecare institutie de invatamant superior are reglementari proprii privind bursele, asa ca ar trebui sa vezi regulamentul de la facultatea ta.