| StellarMary a întrebat:

Salut TPU.
Anul acesta fac 16 ani si incepand de vara viitoare vreau sa-mi caut un job.
Sunt fata fara experianță, dar pot invata repede. Daca aveti cunoștinte in Iași care stiu despre asta va rog sa-mi dati un raspuns.
Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate poti lucra pe perioada verii la o terasa sau sa vinzi inghetata la tonetă, sau la mec Donald s sau Kfc ei cauta tineri tinere pentru angajare, mult succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta gasesti pe la gradini, serele de flori si zarzavaturi, pe la Mcdonald daca esti aproape de unul, sau pe la piata, vanzatoare la tarabe, fiindca la 16 anisori nu te angajeaza nimeni la joburi serioase, full time sau fara calificate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vara viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După 18 ani te poti angaja, pîna atunci nu, ocupă te de scoală

| FindMyName a răspuns:

Ai putea la un bar, adică sa fii barman (nu știu dacă am scris corect). Eu zic ca nu e ceva foarte greu și e și acceptabil