| Teogmp a întrebat:

Salut TPU,

As dori sa va intreb,eu vreau sa primesc salariu pe card de debit, care e cel mai folosit sau bun: MasterCard sau Visa? Ca nu stiu unde sa imi fac card ca de cateva zile am inceput primul meu job si mi sa cerut sa fac card.Deci? Visa sau MasterCard?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cam la fel de bune.
Fa-ti card la banca cu care lucreaza firma/institutia la care esti angajat.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Nu conteaza. Doua firme diferite. Mare lucru. Fa-ti card la banca cu care lucreaza firma si atat.