| Bleadred a întrebat:

Aveți cumva idee despre o afacere pe care as putea sa o dezvolt la țară și care sa nu necesite un preț foarte mare de pornire, știu eu 3-4 mii €, în afara de magazine, e deja saturata piața. Sau dacă are cineva informații despre proiectele agricole, as fi recunoscător. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Th3B3st4you a răspuns:

Buna...ei bine zilele acestea ma interesa pe mine cum sa-mi deschid o afacere. Este vorba de apicultura cu un buget de 3-4 mii de euro iti poti achizitiona in jur de 20 de stupi completi care te costa in jur de 1 mie de euro dupa care iti trebuie si 20 de familii albine care o familie costa in jur de 100 euro=2000 euro iar aceasta investitie o acoperi intr-un an jumatate iar mierea o poti vine prin piata sau daca nu direct la centrul de apicultura. Bafta

| Bleadred explică (pentru Th3B3st4you):

Mulțumesc frumos, bafta și dumneavoastră cu afacerea

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu stau la tara, la 20 de km de Bucuresti, si mi-a venit o idee de afaceri. Biciclist convins fiind, priceput si la reparatii, ma gindeam sa deschid un atelier de reparatii biciclete, din doua motive: nu e niciunul in zona, toti se duc cu bicicletele la Bucuresti cand e de reparat, si, in ultimii ani, bicicletele s-au inmultit ca ciupercile dupa ploaie. Eu cu 3 mii de euro mi-as face rost de sculele, dispozitivele si piesele necesare pornirii. Si poate ca, cu ce am, de anul acesta din primavara voi incepe.