Azi am scos niște bani de la un bancomat BCR cu cardul meu Raiffeisen Bank, după care ma uit pe aplicație și în istoricul tranzacțiilor îmi arată că tranzacția este nedecontată și că autorizarea expira la: 31 decembrie 2020. Ce înseamnă asta? E de bine? E de rău?

Mulțumesc anticipat!

DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Situația este una normală. Banii virați au rămas blocați până ce comerciantul va cere decontarea. In cazul tău, până pe 31 Decembrie.
Dacă nu acționează până atunci, banii se întorc la tine în cont.
https://intreb.bancatransilvania.ro/......l-de-cont/

1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

Nimic anormal.
Tranzactiile intre Banci pot fi facute cu intarziere daca e zi libera, daca e noapte... Acele operatiuni le face (inca) o persoana. Nu se fac automat.