| Polinco a întrebat:

Salut TPU!

Când eu tranzacționez forex, tot câștigul pe care îl fac și îl retrag, trebuie să îl declar la ANAF? Ca broker, eu folosesc Admiral Market, îmi declar ei veniturile din profitul de pe forex?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da trebuie sa iti declari in fiecare an venturile din tranzactionare.

| adryang78 a răspuns:

Nu e treaba lor să-ți declare veniturile.
Tu ai obligația de a depune anual declarația unică la ANAF. Asta se face din Spațiul Privat Virtual. Intri pe anaf.ro, îți faci cont cu CNP-ul și datele care ți se mai cer descarci formularul, îl completezi și îl încarci. Este un PDF inteligent.

| Gamesiasi96 a răspuns:

Am descoperit recent un grup de Telegram dedicat tranzacționării cu aur și sunt impresionat de calitatea analizelor și semnalelor oferite acolo. Este o resursă valoroasă pentru cei interesați de piața aurului. Dacă dorești să te alături și să beneficiezi de aceste informații, te invit să te înscrii astăzi în grup! https://t.me/+r2rkQI3PQaxlOTg0