| Hoskero a întrebat:

Daca eu tranzactionez la bursa cu optiunile binare, trebuie sa imi declar veniturile? Sunt impozitat pe ceea ce depozitez sau doar pe ceea ce scot? Cat la % sunt impozitat? Trebuie declarate acum sau astept pana anul viitor in februarie cand am inteles ca vin instiintari acasa? Care este procedura cu acest tip de venit? Multumesc. funda

Răspuns Câştigător
| cosmin27190 a răspuns:

Am tranzactionat si eu la bursa cu optiunile binare dar nu am iesit pe profit si am renuntat. Apoi am citit pe un site romanesc, parca aici http://www.mahar.ro/......a-afaceri/ despre investitiile in actiunile marilor companii. Astfel am investit in actiuni si chiar am fost foarte multumit de castiguri dar nu am declarat nimic la stat. Uite asa m-am trezit cu o instiintare de la FISC ca am venituri nedeclarate. Am fost la ei si m-au pus sa le platesc, am completat o declarate (parca 200) si am platit 16% din veniturile respective.

| Hoskero explică (pentru cosmin27190):

La cat timp de cand ai cumparat actiuni ti a venit instiintarea?

| cosmin27190 a răspuns (pentru Hoskero):

Nu vreau sa te induc in eroare dar cam la aproximativ 6 luni, nu mai retin exact exact.

3 răspunsuri:
| VoicuDragomir a răspuns:

Sal,
Cel mai potrivit ar fi sa discuti cu brokerul tau despre impozit si bineinteles cu un contabil. In mod normal ar trebui sa platesti 16% din venituri! Daca vrei sa testezi gratuit un sistem care ofera semnale live (optiuni binare si forex) incearca pe - ProfitXtrem.com