| Robitzuu20 a întrebat:

Salut TPU, câți bani cheltuiți pe alimente timp de o luna? Eu in jur de 1000 ron

Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Dacă doar pentru o persoana, atunci 1000lei (în medie 250lei/sapt) atunci este foarte normal. Încă ar fi nevoie de mai mult de atât, ca să poți avea proteina la prânz și cina(carne ori peste ceva) plus legume și fructe care la fel sunt scumpe. S ar putea și face economie daca poți trai doar pe cartofi fierți și fasole, dar pentru un trai modest și o persoana care muncește, rezultand ca trebuie sa aiba putere, este nevoie de macar 800-900lei cu indulgență, doar pe mâncare.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult, prea mult.

probabil peste 1000 lei clar

| Frank51 a răspuns:

Tot pe acolo, în ultimele 3 luni mai puțin.

| J0B0MAT a răspuns:

Mai mult decât ar trebui.Dar nu iau doar pentru mine.Luna asta nici nu vreau să mă gândesc.Luna viitoare voi face foamea sigur, ceea ce nu e chiar rău pentru că mai vreau să dau jos din kg.

| FreddieM a răspuns:

Se pot pot hrăni doua familii cu cât cheltui eu lunar, (nu e lauda, doar is bou). Cumpăr și dacă nu e necesar. Sper sa fiu mai calculat pe viitor.
Cheers

| Gabygabryel302 a răspuns:

De ce ai întreba asta