| Aleeex13 a întrebat:

cati bani primeste un ospatar in zilele de azi?

Răspuns Câştigător
| morfeo a răspuns:

Daca este la negru 10 lei pe ora/ + bacsisuri. Cu carte de munca cam 1800-2500 + bacsis ( la un hotel sau restaurant decent! )

| Aleeex13 explică (pentru morfeo):

In care restaurante din tara se castiga mai bine?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ciubuc sau salariu?
(știi, cred, că ambele depind de locul de muncă)

| Aleeex13 explică (pentru sierra1):

Ambele

| sierra1 a răspuns (pentru Aleeex13):

Văd că deja te-ai decis!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de clasa restaurantului, depinde dacă are calificare sau doar la locul de muncă. Asta referitor la salar.
Iar ca bacșiș, tips iar depinde de numărul de clienți zilnic, de modul lui de a se purta cu ei, dacă e profesionist sau nu.
Se știe că un ospătar din România nu trăiește numai din salar.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de locul de muncă, de zonă.