| Catalin694 a întrebat:

caut un programator care sa stie foarte bine web design si toate cele pentru o colaborare. Vreau sa fac un site mai complex, dar prima data am nevoie de o echipa. Ma poate ajuta cineva?
P.S Munca depusa de catre programatori o sa fie rasplatita pe masura.

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Defineste "rasplatita pe masura" si mai ales povesteste-ne oleaca de ce nu apelezi la o companie care se ocupa cu asa ceva (eventual mai multe companii).

| Catalin694 explică (pentru KodrutZ):

Pai eu am o firma deschisa pentru asa ceva, eu vreau sa imi formez o echipa, am niste idei, eu abia acum invat programare, de aia am nevoie de niste programatori buni ca sa invat, si pe langa asta eu m-am ocupat pe partea vanzarilor. am avut niste programatori, am lucrat impreuna, dar ei s-au dus in Anglia, unde bineinteles, pe langa faptul ca s-au mai dezvoltat pe partea asta sunt si platiti. EU vreau sa construiesc un site complex care ne-ar aduce o gramada de bani happy. Ideea este buna si o sa faca bani, doar am nevoie de cineva care sa-i fie programarea la degetu mic.

| KodrutZ a răspuns (pentru Catalin694):

Sunt online de vreo 20 de ani si am vazut zeci de idei bune care s-au dus pe *** fara vreun motiv clar. Cam la ce te gandesti? NU e nevoie sa imi dai detalii, doar in mare, ca sa iti zic o parere/o sugestie. Legat de organizare, raman la parerea ca initial ar trebui sa iti dezvolte altii site-ul si oamenii tai sa se ocupe doar de intretinere. Uite, de exemplu Softpedia colaboreaza cu un designer din afara pentru interfete si au om in interior care se ocupa de coding/intretinere/seo.

| Catalin694 explică (pentru KodrutZ):

Un site de prezentare turistica, care sa faca reclame la hoteluri, punsiuni, hanuri si vile contra cost bineinteles.

| KodrutZ a răspuns (pentru Catalin694):

Si ce ai putea face mai bine ca turist.info si booking.com?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ori ai nevoie de programator ori de designer?

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Probabil vrea un programator care sa faca si web design si SEO si ce mai trebuie la site, tipic romanesc happy

| Catalin694 explică (pentru suntserios):

Pai dupa um se vede am zis o echipa, deci practic se intelegewinking

| Catalin694 explică (pentru Dismally):

Fratele meu inteligent, cand zic programare ma refer la tot ce tine de adica PHP, MYSQL, Adobe dreamweawer, html, css, etc. Crede-ma stiu sa fac diferenta dintre web design si programare, inteligentiilor care suntetiwinking.

| suntserios a răspuns (pentru Catalin694):

Faptul ca ai introdus Adobe, html si css in aceeasi oala ca si programarea e clar ca nu ai notiunea de programare web si design web.

Si ia zi cat platesti?

| MiculUsar a răspuns:

Te pot ajuta eu cu designu :d... si poza de pe TPU o am din 2011, ignora asta te rog. Contact https://www.facebook.com/laurentiu.mihai.165685