| rambo134567 a întrebat:

Cineva mi-a trimis in contul de brd niste banii sambata-duminica seara (a trimis online, mi-a aratat 2 chitante in care erau conturile noastre si suma) insa banii nu au mai ajuns. Acesti bani pe care mi-a trimis pot fi retrasi inainte sa ajunga la mine? O parere?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încercat să iei legătura cu banca? Acesta este numărul: 021 302 6161. Nu știu în ce circumstanțe ai primit banii, de la cine, și dacă chitanțele erau „reale". Banca sigur te va lămuri! Numai bine!

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Daca banii au fost trimisi duminica, dureaza 24 de ore lucratoare pana se crediteaza in contul tau. Deci, maine vei avea banii in cont.
Daca vorbim de un transfer international, poate dura pana la 3 zile lucratoare, in functie de centrala bancii si regimul in care a fost trimisa suma(transfer normal sau urgent).

Seara buna!

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Durează pentru că orice tranzacție trebuie să fie procesată de către banca la care ai tu cardul. Prioritate au tranzacțiile din weekend, pentru că se ia fiecare tranzacție (cumpărături, transferuri de bani, plăți), și se autorizează de către bancă.
Cel târziu, mâine dimineață, o să vezi banii în cont.