| Robert03122002 a întrebat:

Cum construiesc firmele imobiliare pe banii clienților?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cerand avansuri grosolane in faze de proiect

| sierra1 a răspuns:

Firmele imobiliare VÂND, intermediază cumpărarea/vânzarea

dezvoltatorul construiește... cu avansul luat/primit de la clienți (cât or mai fi și d-ăștia)

cam așa merge treaba

| Irinelp a răspuns:

Salut, de exemplu tacă tu vrei să închiriezi un apartament și mergi la o agenție imobiliara agenția respectiva primește o sumă din partea celui care vrea să de-a un apartament pentru a fi închiriat și cel care închiriază o altă sumă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Irinelp):

Ce legatură are inchiriatul, el se referă la blocurile noi, care se fac acum, nu vechiturile lu ceausescu din anii 80

| Robert03122002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vreau să construiesc case in domnesti! Ce părere ai de zonă?

| Irinelp a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da și când agențiile vând sau închiriază apartamentele câștigă bani din asta.