| Anonymous1995 a întrebat:

Salut TPU,cum pot sa aduc oameni care sa comenteze si sa de-a like-uri pe pagina mea? dau funda, pagina e asta >-- www.facebook.com/LutaAgresorul

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Eu ma ocup cu promovare web,
daca vrei ceva de succes : ai nevoie de un angajat pe care sa il platesti bine ca sa vezi si rezultate pe masura.
eu am facut un site pentru o banca din Romania si pentru un site de bijuterii din elvetia.
Singura posibilitate ar fi sa alegi un om care se ocupa zi de zi de site-uri si promovare web.
Tu personal nu prea poti de cat sa te bagi in discutii cu oameni pe forumuri si printre multe altele sa adaugi cate un link catre pagina ta pana cand ajung la 60 de link-uri adaugate in 2 luni ca alt fel daca adaugi mai repede sau mai multe iar esti penalizat.
Apoi trebuie sa pui un continut atragator pe pagina ta pentru care oameni din toata Romania sa vina
de exemplu sa se poata folosi in mod real si concret de pagina ta pentru ai ajuta in viata lor de zi cu zi
De exemplu ai putea sa faci un motor de catuare, exemplu eu vreau sa plec din Bucuresti sa merg pana in Buzau
Acum pagina ta trebui sa imi prezinte toate variantele cum ar fi ( cu avionul pana la barlad te costa..., cu trenurile x y z, cu maxi-taxi, cu autocarul, durata timp confort ore program de plecare )
Sau vreau sa imi cumpar o masina cat ma costa actele ca sa o aduc in Romania.
Sau vreau sa imi fac o firma in elevtia ( cu ce acte pe la ce usi trebuie sa bat )
Tot felul de lucruri utile pentru vietile oamenilor trebuie sa gasesca pe site-ul tau ca alt fel ei nu se mai intorc si iti pleaca in maxim 2 secunde de cand au intrat.
Uite eu pot sa imi sterg pentru o zi un site pe care am 1200 de vizitatori / zi si as putea sa redirectionez toti acesti vizitatori catre pagina ta, crezi ca daca ai avea 1200 de vizitatori /zi ti-ar sta vre-unul dintre ei mai mul de 4 secunde in pagina ta? De ce ar sta mai mult de 2 secunde in pagina ta?
Ce le iese lor? ce castig au vizitatorii?
Vad ceva inedit? Invata ceva deosebit?
Ii inveti cum sa fure curent electric?
ii inveti cum sa construiasca o casa cu un buget foarte mic? Ii inveti cum sa se incalzeasca iarna folosind doar caldura de vara fara sa dea bani pe curent ci sa elibereze caldura imagazinata iarana in camere special amenajate.
Ii inveti cum pot sa isi faca un aer conditionat care nu necesita freon si intretinere si nici macar curent electric nu consuma!?
Tot timpul trebuie sa gasesti ceva nou pentru care sa iti vina clientii la tine in pagina de buna voie, sa isi noteze pagina ta si sa revina.