| TheAsp121 a întrebat:

Salut TPU, de la cati ani poti investi in crypto? Si stie cineva un site sau un video care te invata de la zero cum sa investesti corect scurt si la subiect sa nu se lungeasca?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peste 18 ani!
Revino cand ai implinit 18 ani si iti explicam atunci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic poți investi la orice vârstă. Practic după 18 ani. Cât despre video nu exista scurt și la obiect Intr un domeniu atât de complex și fluctuant

| doctorandus a răspuns:

Nici daca ai masterat in finante-banci nu esti sigur ca vei castiga din cripto.

| Wr3nch a răspuns:

De la 18 dar nu recomand. E teribil de instabil.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista scurt si la obiect intr-o piata care fluctueaza extrem de mult. Raspunsul scurt si la obiect este "Daca nu esti pregatit sa pierzi banii pe care doresti sa ii ivestesti, stai departe de crypto!".
Dupa cum am pus intrebarea nu esti dispus sa investeti timp pentru a invata cum sa investestu corect asa ca esti sortit in a esua.
P.S. Ma amuza persoanlele care au raspuns cu "Peste 18 ani!
Revino cand ai implinit 18 ani si iti explicam atunci.". big grin Ce sa explici atunci cand tu nu ai habar nimic despre acest subiect?! big grin

| MrAM a răspuns:

Daca era un site sau un video care sa te invețe cum sa investesti in crypro crede-ma ca toți eram bogați. Daca la bursa mai e cum mai e, ce ţine de crypto eu zic ca e pacanele.

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Sa înveți scurt nu e cea mai buna varianta. Cel mai bine e sa te documentezi singur, sa stii ce inseamna toate denumirile, asta cere timp... nu baga banii in ceva se nu cunosti. Studiaza!